Karzáí požaduje tvrdý postup vůči trýznitelům vězňů

Afghánský prezident Hamíd Karzáí požádal Spojené státy o tvrdý postup vůči všem příslušníkům amerických sil, kterým by se dokázalo trýznění vězňů v jeho zemi. Reagoval tak na páteční tvrzení amerického tisku, že k týrání mělo dojít na hlavní americké základně v Afghánistánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Afghánistánu | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Hamíd Krazáí přitom poznamenal, že takové nepřípustné chování některých jednotlivců nezpochybňuje působení všech Američanů v jeho zemi. Afghánský prezident to řekl před podletem do Spojených států, kde hodlá celou záležitost projednat s nejvyššími americkými představiteli.

Mluvčí Bílého domu Trent Duffy vzkázal, že prezident George Bush byl zprávou o zneužívání vězňů pobouřen a požaduje, aby vše bylo vyšetřeno. Podle důvěrné zprávy americké armády, na níž se odvolává deník The New York Times, se týrání vězňů dopouštěli v roce 2002 v Afghánistánu "mladí a špatně vycvičení vojáci". Dva vězni měli v důsledku toho přijít o život.

Pavel Prouza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme