Katalánská vláda dostala varování před útokem v Barceloně. Zprávu označila za nevěrohodnou

Španělsko dostalo v květnu informaci o možném útoku v Barceloně. Potvrdila to katalánská vláda. Po konzultaci s kabinetem v Madridu jí podle katalánského ministra vnitra vyhodnotila jako nevěrohodnou. Uvedl to deník El País. Útokům podle ministra nešlo zabránit. Odkud informace pocházela, úřady neuvedly.

Tento článek je více než rok starý.

Barcelona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barcelona den po teroristickém útoku.

Barcelona den po teroristickém útoku. | Foto: Sergio Perez | Zdroj: Reuters

Podle deníku La Vanguardia katalánská policie monitorovala možnou teroristickou aktivitu i přes nízkou důvěryhodnost informací o budoucím útoku.

Při útocích v Barceloně a Cambrils zemřelo 16 lidí. V katalánské metropoli nejdříve odpoledne najela do turistů na promenádě La Rambla bílá dodávka, v noci na pátek pak ve 120 kilometrů vzdáleném městě najelo do lidí Audi A3.

Teroristický útok v Barceloně je podle tisku nejhorším ve Španělsku od roku 2004, kdy islamističtí teroristé zaútočili na vlaky v Madridu. Při nich 11. března 2004 explodovalo několik bomb ve vlacích. Zemřelo 191 lidí a na 1841 osob bylo zraněno.

Tomáš Fiala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme