V Barceloně opět hořely odpadkové koše, vzduchem létaly kameny a demonstranti se střetli s těžkooděnci

Jeden těžce zraněný policista a tři zadržení. To je výsledek nočních nepokojů v centru Barcelony. Po relativně klidném týdnu ale ve městě znovu hořely odpadkové koše a vzduchem létaly lahve i kameny. Policejní těžkooděnci se střetli s radikálními skupinami demonstrantů.

Barcelona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace za nezávislé Katalánsko v centru Barcelony. | Foto: Jon Nazca | Zdroj: Reuters

Podvečerního shromáždění se zúčastnilo asi 350 tisíc lidí a zpočátku bylo velmi pokojné, rozešlo se kolem 20. hodiny. Poté se začali lidé shlukovat u policejního velitelství, podle Národní gardy se jich tam sešlo až deset tisíc.

Po policii začali házet malé ale i velké gumové míčky, kterými připomněli použití gumových projektilů při rozhánění demonstrantů minulý týden. Z předních řad vylétly ale i kameny, světlice, lahve a plechovky. Policie v reakci na to použila štíty a obrněná vozidla, kterými dav demonstrantů vytlačila od velitelství. Ti se rozprchli do okolních ulic a to agresivní jádro začalo demolovat kontejnery a zapalovat barikády z odpadků.

Podle listu La Vanguardia je 44 lidí zraněných a jednoho katalánského policistu převezli do nemocnice s těžkými zraněními. V nedělní poledne proběhne demonstrace zastánců Španělské jednoty. Projdou po třídě Passeig de Gràcia, která se nachází v turistickém centru. I na této demonstraci se očekává mnohatisícová účast.

Zapalování barikád z odpadků při demonstracích v Barceloně. | Foto: Sergio Perez | Zdroj: Reuters

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme