Katalánská vláda kvůli koronaviru izolovala 70 tisíc lidí ve čtyřech obcích

Regionální katalánská vláda ve snaze zpomalit šíření nákazy novým typem koronaviru v noci ze čtvrtka na pátek izolovala 70 tisíc obyvatel čtyř katalánských obcí. S odvoláním na tamní úřady o tom informoval deník El País. Lidé z oblasti západně od Barcelony budou v karanténě nejméně dva týdny.

Barcelona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdná třída jedné ze škol v Barceloně. Výuka byla kvůli koronaviru přerušena ve všech regionech Španělska. | Zdroj: Reuters

O bezprecedentním opatření rozhodla katalánská vláda ve čtvrtek večer. Od půlnoci nesmí nikdo překročit hranici, vytyčenou okolo obcí Igualada, Vilanova del Camí, Santa Margarida de Montbui a Òdena, kterou hlídá regionální policie. V Igualadě úřady evidují 58 ze 319 katalánských případů nákazy.

„V té oblasti jsme zaznamenali velký nárůst případů,“ vysvětlila katalánská ministryně zdravotnictví Alba Vergésová, která je obyvatelkou Igualady. Za méně než jeden den se počet nakažených v obci více než zdvojnásobil z 20 na 58.

Lidé, kteří nejsou obyvateli stižených obcí, měli ve čtvrtek večer tři hodiny na to, aby oblast opustili. Vergésová společně s ministrem vnitra katalánského kabinetu Miquelem Buchem izolaci prohlásila za „nezbytnou“ a občany požádala o spolupráci.

Ve Španělsku je nyní přes 3000 evidovaných případů nákazy koronavirem, nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje, dosud podlehlo 84 lidí. Nejhůře zasaženou oblastí je region hlavního města Madridu, kde se nakazilo 1388 osob.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme