Katarský emír vyzval v OSN k arabské intervenci do Sýrie

Když selhala Organizace spojených národů, syrskou válku musí zastavit vojenská intervence arabských států. Přímo na půdě OSN k tomu vyzval katarský emír šajch Hamad Ál Sání. Připomněl, že neshody mezi klíčovými členy Rady bezpečnosti neumožnily už déle než rok a půl přijmout žádné účinné rozhodnutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na půdě OSN se mluvilo o občanské válce v Sýrii | Zdroj: ČTK

„Za této situace je lepší, pokud se samy arabské státy začnou zabývat svými politickými, humanitárními a vojenskými povinnostmi, aby krveprolití v Sýrii zastavily,“ prohlásil šajch Hamad.

Jeho země přitom patří spolu se Saúdskou Arábií a Tureckem k blízkovýchodním státům, které otevřeně podporují syrské rebely a vyzývají ke svržení prezidenta Bašára Asada.

Protipólem je Írán, který čelí kritice za to, že naopak podporuje dosavadní syrskou vládu. Smířlivě se ale k Asadovi staví i některé arabské státy, takže ani Arabská liga není ve vztahu k syrské krizi jednotná.

Česko je proti vojenským zásahům, řekl prezident Klaus v OSN

Číst článek

O Sýrii mluvil před Valným shromážděním OSN i český prezident Václav Klaus. Zdůraznil, že OSN by nemělo nikomu vnucovat řešení konfliktu z vnějšku. Česká republika je podle něj pevně proti vojenským zásahům.

Igor Maňour, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme