Katastrofa v Asii zasáhla i Německo

Také Německo se vyrovnává s živelní katastrofou v jihovýchodní Asii. Úředně bylo identifikováno 26 mrtvých, další tisícovka občanů Spolkové republiky se pohřešuje. Nejméně dvě desetileté děti živel připravil o rodiče. Spolková vláda nyní pracuje na tom, aby pomohla těm, co přežili. Německo adresuje pomoc nejen vlastním občanům, ale také obyvatelům postižených oblastí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německý turista

německý turista | Zdroj: ČTK

Kancléř Schröder, který kvůli katastrofě přerušil novoroční dovolenou, navrhl vyhlásit úrokové moratorium a umoření dluhů Indonésii a Somálsku v rámci Pařížského klubu věřitelů. Škody ovšem počítají i samotné německé firmy, které investovaly do svých poboček v oblasti jihovýchodní Asie na 6 miliard eur a zaměstnávaly tam na 200 tisíc lidí.

V oblasti katastrofy bylo o vánočních svátcích na 5 tisíc německých turistů. Nejvíce s cestovní kanceláří Thomas Cook, která slibuje dopravit své klienty domů ještě konce roku. Největší světový turoperátor TUI zrušil všechny zájezdy do jihovýchodní Asie až do konce ledna a klienti si nyní mohou zdarma přebukovat zájezdy do jiné destinace.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme