Katastrofální záplavy v Indii, Nepálu a Bangladéši zabily 260 lidí,miliony dalších musely opustit své domovy

Záplavy a sesuvy půdy v jižním Nepálu, na severu Indie a v Bangladéši si během několika posledních dnů vyžádaly přes 260 obětí. Miliony lidí musely opustit své domovy, informovala v úterý agentura Reuters s odkazem na místní úřady.

Tento článek je více než rok starý.

Káthmándú/Dillí/Dháka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nepálské úřady posílají humanitární pomoc do nejhůře postižených oblastí na jihu země, kde byly zaplaveny stovky vesnic a podle agentury Reuters zde zemřelo 115 osob a 38 dalších se pohřešuje. Celkem se záplavy dotkly stovek tisíc Nepálců.

Za nepálskou hranicí bylo zaplaveno 13 okresů severoindického státu Bihár. Agentura Reuters uvedla, že podle indických úřadů zde zemřelo 56 lidí, kteří se utopili, zůstali uvězněni ve zhroucených domech, anebo zahynuli pod vyvrácenými stromy. Kolem 200 tisíc Indů stižených katastrofou nyní přebývá ve více než 250 táborech, které vláda zřídila ve školách a státních budovách.

V severoindickém státu Himáčalpradéš zemřelo v neděli 46 osob, když sesuv půdy v himálajském podhůří pohřbil dva autobusy, napsala agentura AP. Ta též uvedla, že dalších 21 lidí zemřelo ve odloučeném státě Ásám na severovýchodě země, kde vojáci zachraňovali lidi ze střech domů.

V sousedním Bangladéši dosahuje 18 velkých řek nebezpečně vysoké hladiny. V zemi ležící v deltě řek Gangy a Brahmaputry za poslední dva dny zemřelo podle agentury AP 27 osob a 600 tisíc dalších živly odřízly od okolního světa. Kolem 368 tisíc Bangladéšanů se uchýlilo do 970 provizorních center zřízených vládou.

K sesuvům půdy a záplavám dochází v jižní Asii během letního monzunového období často. Období dešťů zpravidla trvá od června do září.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme