Kate trpí těžkou těhotenskou nevolností, spekuluje se i o dvojčatech

Zvěsti o těhotenství britské vévodkyně z Cambridge se potvrdily. Británie se tak příští rok dočká nového člena královské rodiny, který bude třetí v linii nástupnictví. Vévodkyně Kate musí zůstat několik dní v nemocnici s těžkou formou těhotenské nevolnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vévodkyně z Cambridge, Kate, Catherine | Zdroj: Reuters

„Je fantastické, že přichází řada na další generaci rodu Windsorů. To všechno za vlády současné královny. Ta se dočká pravnuka, který jednou usedne na trůn,“ řekl BBC královský životopisec a historik Hugo Vickers.

Malý princ či princezna bude třetí v linii nástupnictví na britský trůn po dědečkovi Charlesovi a otci Williamovi. Podle nových pravidel se stane monarchou, ať půjde o chlapce, nebo dívku.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tom, jak přijala zprávu o těhotenství vévodkyně Kate britská královská rodina i veřejnost, informoval zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v Británii Jiří Hošek

Kate teď musí několik dní zůstat v nemocnici s těžkou formou těhotenského zvracení, což je poměrně vzácný stav, kdy je nastávající mamince nevolno až patnáckrát denně a neudrží vůbec nic v žaludku. Vinou dehydratace pak může docházet ke značnému úbytku tělesné váhy.

Vévodkyně z Cambridge je nyní na infúzní terapii v nemocnici krále Edwarda VII., kde pravděpodobně stáví několik příštích dnů. Navštěvuje ji zde její manžel.

Profesor Tim Draycott z Univerzity v Bristolu pro agenturu Reuters zaspekuloval, že by kvůli silným nevolnostem možná mohl být na cestě i víc než jen jeden královský potomek.

Podle britských médií ještě nastávající matka nepřekročila prvních 12 týdnů těhotenství. Spekulace Daily Mail hovoří o týdmu osmém.

„Je to absolutně skvělá zpráva, jsem nadšený za ně za oba. Jsem si jistý, že z vévody a vévodkyně budou naprosto skvělí rodiče. Jsem přesvědčený, že tuhle novinu bude slavit každý v téhle zemi,“ přidal se k vlně monarchistického nadšení ministerský předseda David Cameron.

Informace prosákla dřív, než byl záměr

Britský tisk s odvoláním na zdroje z blízkosti Williama a Kate uvedl, že „královský pár je nesmírně šťastný, ale nervózní“.

Oba však neměli v úmyslu rozšířit tuto radostnou novinu tak brzy. Původně se měly o chystaném příchodu děťátka dozvědět obě rodiny až o Vánocích.

První se o těhotenství vévodkyně z Cambridge dozvěděli její rodiče, u nichž byl manželský pár na návštěvě o víkendu, když se Kate udělalo velmi nevolno.

Panovnice Alžběta II. zjistila radostnou událost v královské rodině teprve včera odpoledne, tedy později než rodiče Kate. Rozhodně však neskrývala potěšení nad novinkou, kterou nyní žije celé britské impérium.

Jiří Hošek, mad, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme