Twitter smazal účet komentátorky Katie Hopkinsové. Britská novinářka podle něj podněcovala k nenávisti

Sociální síť Twitter natrvalo smazala účet kontroverzní britské komentátorky Katie Hopkinsové, která se podle ní opakovaně provinila proti pravidlům zakazujícím šíření projevů nenávisti. Pravicová sloupkařka měla na twitteru přes milion sledujících a už dříve sociální síť její účet dočasně zablokovala jako varování.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hopkinsová při komentování soudního řízení v roce 2019. | Zdroj: Profimedia

„To, aby byl twitter bezpečný, je naší prioritou – urážky a nenávistné chování v naší službě nemají místo. I nadále vždy zakročíme, pokud někdo poruší pravidla,“ uvedla firma ve svém zdůvodnění. Nespecifikovala přitom, zda ke zrušení účtu dal podnět některý konkrétní příspěvek.

‚Nejde o cenzuru, ale o boj s dezinformacemi.‘ Jourová se postavila za Twitter v jeho sporu s Trumpem

Číst článek

Pravidla sociální sítě stanovují, že přispěvatelé nesmějí ve svých textech podporovat násilí, výhrůžky nebo obtěžování ostatních na základě rasy, etnické příslušnosti, národnostního původu, kasty či sexuální orientace. Hopkinsová, která mimo jiné psala pro bulvární listy The Sun či Daily Mail, je ale známá právě radikálními názory, které se často jako podněcování k nenávisti dají interpretovat.

Komentátorka v minulosti mimo jiné napsala, že proti lodím s migranty ve Středozemním moři by měly být nasazeny dělové čluny, přirovnávala uprchlíky ke švábům nebo žádala zřízení internačních táborů pro podezřelé muslimy a mluvila v souvislosti s radikály o „konečném řešení“, připomněl server zpravodajské stanice BBC.

Několik příspěvků Hopkinsové v minulosti sdílel i americký prezident Donald Trump, který má sám s porušováním pravidel sociální sítě potíže. Twitter opakovaně označil některé prezidentovy příspěvky jako nepřesné a zavádějící. Jinou prezidentovu zprávu dokonce uživatelům znepřístupnil, protože podle něj velebila násilí, čímž porušila zásady používání sítě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme