Papež vyzval k solidaritě s postiženými povodněmi v západní Evropě, mluvil i o protestech na Kubě

Papež František v neděli vyzval ke klidu a k dialogu na Kubě, kterou před týdnem otřásly nebývalé protesty, proti nimž komunistický režim tvrdě zasáhl. Nejvyšší představitel římskokatolické církve tak učinil v pravidelné nedělní modlitbě Angelus, při níž také dal najevo účast s trpícími v části Evropy stižené katastrofickými záplavami.

Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František pronáší modlitbu Angelus | Foto: Remo Casilli | Zdroj: Reuters

Papež promluvil k věřícím shromážděným na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu poprvé od plánované operace, kterou podstoupil 4. července. Minulou neděli sice už na veřejnosti vystoupil, nicméně pravidelnou modlitbu přednesl z balkonu římské kliniky Gemelli, kde ještě několik dní setrval.

‚Ať žije papež!‘ František se poprvé od operace objevil na veřejnosti, přednesl pravidelnou modlitbu

Číst článek

Po proneseném požehnání se v neděli František vyjádřil k některým aktuálním chmurným událostem ve světě. Vyjádřil „solidaritu s obyvateli Německa, Belgie a Nizozemska, zasaženými katastrofami a záplavami“. Poukázal také na nepokoje na Kubě a věnoval modlitbu za „spravedlivější a bratrskou společnost“ pro Kubánce. Dal rovněž najevo smutek nad násilím v Jižní Africe a zdůraznil touhu Jihoafričanů po harmonii.

Papež, kterému je 84 let, mluvil podle agentury AP 14 minut a zdál se být v dobré náladě. V jednu chvíli řeč přerušil, aby si odkašlal, ale svůj projev zakončil silným hlasem s obvyklým přáním dobrého oběda a s prosbou, aby mu věřící věnovali modlitbu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme