Papež vyzval k solidaritě s postiženými povodněmi v západní Evropě, mluvil i o protestech na Kubě

Papež František v neděli vyzval ke klidu a k dialogu na Kubě, kterou před týdnem otřásly nebývalé protesty, proti nimž komunistický režim tvrdě zasáhl. Nejvyšší představitel římskokatolické církve tak učinil v pravidelné nedělní modlitbě Angelus, při níž také dal najevo účast s trpícími v části Evropy stižené katastrofickými záplavami.

Vatikán Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František pronáší modlitbu Angelus

Papež František pronáší modlitbu Angelus | Foto: Remo Casilli | Zdroj: Reuters

Papež promluvil k věřícím shromážděným na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu poprvé od plánované operace, kterou podstoupil 4. července. Minulou neděli sice už na veřejnosti vystoupil, nicméně pravidelnou modlitbu přednesl z balkonu římské kliniky Gemelli, kde ještě několik dní setrval.

‚Ať žije papež!‘ František se poprvé od operace objevil na veřejnosti, přednesl pravidelnou modlitbu

Číst článek

Po proneseném požehnání se v neděli František vyjádřil k některým aktuálním chmurným událostem ve světě. Vyjádřil „solidaritu s obyvateli Německa, Belgie a Nizozemska, zasaženými katastrofami a záplavami“. Poukázal také na nepokoje na Kubě a věnoval modlitbu za „spravedlivější a bratrskou společnost“ pro Kubánce. Dal rovněž najevo smutek nad násilím v Jižní Africe a zdůraznil touhu Jihoafričanů po harmonii.

Papež, kterému je 84 let, mluvil podle agentury AP 14 minut a zdál se být v dobré náladě. V jednu chvíli řeč přerušil, aby si odkašlal, ale svůj projev zakončil silným hlasem s obvyklým přáním dobrého oběda a s prosbou, aby mu věřící věnovali modlitbu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme