Kauza Pandora Papers rezonuje i v asijských médiích. Opakovaně zmiňují také premiéra Babiše

Jméno českého premiéra Andreje Babiše (ANO) je v pondělí pravidelně opakováno v asijských médiích. Může za to fakt, že se vyskytlo mezi desítkami vrcholných politiků, kteří se objevují na seznamu takzvaných Pandora Papers, které poukazují na údajné ilegální finanční machinace. Babiš jakoukoliv nelegální činnost popírá.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Andrej Babiš | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Singapurská televizní stanice Channel News Asia od rána ve svém zpravodajství opakovaně zmiňuje jméno Andreje Babiše a odvysílala také záběry z nedělní předvolební debaty CNN Prima News, kde český premiér zvýšeným hlasem zpochybňuje načasování celé kauzy.

Key findings of leaked Pandora Papers on offshore wealth cna.asia/3oAsIdX

06:51 – 04. 10. 2021

6 18

„Tahle věc je z roku 2009, načasování je zajímavé. Mafie zařídila článek. Bakala, který vytuneloval OKD, má tento systém antibabišovských novin,“ prohlásil Babiš v debatě.

Hlavní asijské zpravodajské servery jako The Straits Times, The South China Morning Post nebo Hindustan Times doslova píšou, že Andrej Babiš podle Pandora Papers chyboval při danění svých investic, a zmiňují také nadcházející parlamentní volby v Česku.

While You Were Sleeping: 5 stories you might have missed, Oct 4 straitstimes.com/world/while-yo…

00:10 – 04. 10. 2021

2 9

Pandora Papers je únik více než dvanácti milionů dokumentů, které poukazují na skryté bohatství, vyhýbání se zdanění a v některých případech i praní peněz spojené s bohatými a mocnými jedinci z celého světa.

Babiš si podle Investigace.cz poslal přes daňové ráje stovky milionů korun. ‚Nesmysl,‘ reaguje

Číst článek

Český server Investigace.cz, který se na šetření dokumentů podílel, uvedl, že měl Babiš poslat skoro 400 milionů přes offshorové firmy a za ně si následně pořídit nemovitosti na francouzské Riviéře.

Do šetření uniklých dokumentů se zapojilo více než 600 novinářů ze 117 zemí. Informace, které zpracovávali měsíce, začali momentálně postupně zveřejňovat.

Data získalo pro novináře Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů, což je síť sdružující investigativní žurnalisty se sídlem ve Washingtonu. Byla založena v roce 1997.

The biggest revelations from the ‘Pandora Papers’ leak scmp.com/news/world/art…

08:18 – 04. 10. 2021

13 22

David Jakš, voj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme