Kavan bude v Rusku jednat také o návštěvě Putina v Praze

Ministr zahraničí Jan Kavan, který je na pracovní návštěvě Ruské federace, by měl v Moskvě jednat také o zjednodušení vízové styku a možné návštěvě prezidenta Vladimíra Putina v Praze. Jak uvedl šéf české diplomacie pro ruský deník Izvěstija, snížil se po zavedení vízové povinnosti mezi námi a Ruskem počet turistů cestujících do České republiky asi o 15 procent. Právě o zjednodušení vízového styku by měl Jan Kavan vedle dalších otázek dnes v Moskvě jednat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

C. Svoboda a J. Kavan | Foto: Michal Krumphanzl

Podle velvyslance Jaroslava Bašty může být při rozhovorech ministra zahraničí s ruskými partnery o možném pozvání Vladimira Putina Václavem Havlem k návštěvě Prahy v době podzimního summitu NATO. První část programu v Moskvě završí Jan Kavan po tiskové konferenci v deníku Izavětsija v Kremlu, kde má jednat s tajemníkem vlivné bezpečnostní rady Vladimirem Rušaljem mimojiné také o vlivu rozšiřování NATO na regionální a celosvětovou stabilitu.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme