Kavan přijíždí na dvoudenní návštěvu Francie

Na dvoudenní pracovní návštěvu přijíždí dnes do Paříže ministr zahraničí Jan Kavan. Čeká ho setkání s jeho rezortním kolegou Hubertem Védrinem a dalšími francouzskými představiteli.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bude s nimi jednat o česko-francouzských vztazích v souvislosti s přibližováním České republiky k Evropské unie. Na programu pracovní návštěvy ministra Kavana ve Francii se kromě jednání se šéfem francouzské diplomacie Vedrinem počítá se setkáním s francouzským ministrem pro evropské záležitosti. Je pravděpodobné, že v rámci rozhovorů bude dotčeno i aktuální téma přechodného omezení volného pohybu českých občanů po připojení k Unii a reálná délka takového mezidobí.

Na ministra Kavana čeká rovněž bývalý předseda Evropské komise Jacques Delors. V diskuzi s ním bude mít český ministr možnost konzultovat jak aktuální evropské otázky, tak polemizovat se známou Dolersovou skepsí týkající se vlažnosti kandidátských zemí k projektu politické Evropy. Vpodvečer má ministr Kavan přednášet ve francouzském ústavu mezinárodních vztahů budoucí role České republiky v Evropě.

Markéta Kaclová, Zdeněk Müller Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme