Kavan přivítal další krok k odškodnění obětí nacismu

Český ministr zahraničí Jan Kavan doufá, že výplaty odškodnění pro oběti nucených prací z německého fondu začnou do léta. Kavan přivítal rozhodnutí newyorského soudu během své návštěvy Spojených států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle šéfa české diplomacie otevírá rozhodnutí federálního odvolacího soudu v New Yorku cestu pro spolkový sněm. "Já doufám, že co nejrychleji potvrdí, že tu nyní exituje takzvaná právní jistota, že už tedy není žádná překážka pro to, aby nově vytvořená nadace začala vyplácet odškodnění." Kavan dodal, že by se tak mělo stát nejpozději do letošního léta.

V případě, že dojde k nějakému nepředvídatelnému zdržení kvůli poslancům spolkového sněmu, je česká vláda i nadále připravena vyplatit zálohy zvláště občanům starším 80 let. Podle jednoho z hlavních právních zástupců obětí Michaela Hausfelda je nyní míč na německé straně hřiště. "Trvalo to příliš dlouho, je to konečně u konce. Německý průmysl by si měl uvědomit, že je nyní řada na něm."

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme