Ruská policie našla drahokamy za 160 milionů rublů. Zmizely během mistrovství světa ve fotbale

Ruská policie oznámila, že v lese u Kazaně našla zakopané diamanty a drahokamy v hodnotě více než 160 milionů rublů (přes 45 milionů korun). Šperky, které patřily jedné z ruských klenotnických firem, podle ní zmizely během světového šampionátu ve fotbale v roce 2018. Policie cennosti objevila poté, co podezřelý z krádeže prozradil, kde lup ukryl.

Kazaň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská policie oznámila, že v lese u Kazaně našla zakopané diamanty a drahokamy v hodnotě více než 160 milionů rublů (přes 45 milionů korun)

Ruská policie oznámila, že v lese u Kazaně našla zakopané diamanty a drahokamy v hodnotě více než 160 milionů rublů (přes 45 milionů korun) | Zdroj: Tatarské ministerstvo vnitřních záležitostí

Diamanty a drahokamy se brzy vrátí majiteli, píše ministerstvo vnitra ruského Tatarstánu na svém webu, kde rovněž zveřejnilo fotografie nalezených šperků.

Kámen může být investice, ale musí hlavně dělat člověku radost, tvrdí gemolog

Číst článek

Diamanty a drahokamy zmizely v létě 2018 při transportu na kazaňský veletrh, jenž se konal ve stejné době jako tehdejší mistrovství světa ve fotbale. Jedním z měst, která hostila šampionát, byla i Kazaň.

Kufr s certifikovanými diamanty a šperky byl odcizen při nakládce zásilky cenností, ztráta zboží byla zjištěna na letišti, přiblížilo ministerstvo vnitra.

Policie z krádeže obvinila kolumbijského občana Edgara Alejandra Valera Valera, který se podle ní podílel na balení cenností. Rusko ho umístilo na mezinárodní seznam hledaných osob.

Loni v září ho zadržela policie v Argentině, odkud ho úřady letos v březnu vydaly do Ruska. „Kolumbijec se přiznal, že ukradené věci zakopal v zalesněné oblasti jedné z částí Kazaně,“ uvedlo ministerstvo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme