Každý pátý Němec letos nepojede na dovolenou do muslimské země, vyplývá z průzkumu

Pro třetinu Němců je při vybírání dovolené nejdůležitějším kritériem bezpečnost turistické destinace. Vyplývá to z průzkumu společnosti Emnid. Důvodem je napjatá bezpečnostní situace v některých turistických regionech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté hlídají historické centrum Istanbulu, kde došlo k výbuchu | Zdroj: Reuters

Nedávné teroristické útoky v Bruselu a Paříži přiměly podle průzkumu řadu Němců uvažovat o tom, do jaké destinace se chtějí vypravit na dovolenou.

Německou veřejnost také zasáhl v polovině ledna letošního roku bombový útok v centru Istanbulu, během kterého zemřelo deset německých turistů.

Každý pátý Němec v průzkumu uvedl, že na dovolenou do žádné muslimské země nepojede. Radikální postoj zaujalo osm procent respondentů, letos prý raději zůstanou doma.

Češi letos vybírají relativně bezpečné země, které jsou ale dražší. Podle cestovních kanceláří v prodejích vedou hlavně středomořské destinace, jako například Španělsko nebo Itálie. Naopak zájem o Tunisko, Turecko a Egypt klesl o desítky procent.

Letní zájezdy podraží. Kvůli nejisté bezpečnostní situaci v oblíbených destinacích

Číst článek

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme