Kde je globální oteplování, posteskl si Trump kvůli mrazům. ‚Je hloupější než třeťák,‘ reagují kritici

Americký prezident si posteskl po starém dobrém globálním oteplování. Přesně tento obrat Donald Trump použil kvůli mrazům, které podle předpovědí na Silvestra zasáhnou severovýchod Spojených států. Jeho tweet rozpoutal bouřlivou debatu nejen na sociálních sítích.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Zdroj: Reuters

Tweet Donalda Trumpa byl odpovědí na silvestrovskou předpověď počasí. Podle ní má být na americkém východním pobřeží výjimečně chladno.

Například v New Yorku by mělo být podle předpovědí na silvestrovský večer skoro minus 14 stupňů celsia, a podle některých odhadů by dokonce mohly klesnout i pod minus 17 a půl stupně celsia, což by byly vůbec nejnižší teploty od začátku měření. Dosavadní rekord byl přesně před sto lety sedmnáct pod nulou.

Trump proto napsal, že vzhledem k rekordním mrazům by se hodilo trochu toho globálního oteplování, aby Spojené státy zahřálo. A dodal, že USA by na ochranu před tímto globálním oteplování měly dát biliony dolarů.

Podle prezidentových stoupenců tím americký prezident zesměšnil americké liberály a Trumpovy kritiky, kterým se nelíbí to, že prezident odmítl za Spojené státy podepsat pařížskou klimatickou dohodu.

Kameraman natočil poslední minuty medvěda umírajícího hladem, upozorňuje tím na globální oteplování

Číst článek

Pseudovědecký koncept

Někteří dokonce napsali, že jim to lidově řečeno natřel, nebo - podle internetového slovníku - je vytrolil. Trumpovi stoupenci k tomu dodávají, že globální oteplování je pseudovědecký koncept.

Jenže Trumpovi kritici a americká média poznamenávají, že zatímco ve Spojených státech sice budou teploty nízké, jinde ve světě bude ale většinou tepleji, než je obvyklé. Dodávají, že pokud si někdo myslí, že poukázáním na několik chladných dní zruší realitu měnícího se klimatu, které většinu světa otepluje, pak nechápe rozdíl mezi počasím a klimatem a je hloupější než průměrný třeťák.

Přidaly se také hořké poznámky o tom, že Trumpův oblíbený golfový resort nedávno dostal povolení postavit protipovodňovou zeď, která má golfový areál chránit před dopady globálního klimatu.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme