Kanada 6:1 Česko

Kdo bude kancléřem?

V Německu tři týdny po patových volbách stále panuje takzvaná "K" otázka. Kdo bude příštím kancléřem? Úzké politické vedení má dát odpověď už zítra. A možná bude velice překvapivá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manželé Stoiberovi | Foto: internet

Ani Schröder, ani Merkelová, ale Edmund Stoiber by se mohl vyhoupnout do nejvyšší vládní funkce. Podle informací ze zákulisí bavorský premiér spřádá sítě za zády předsedkyně CDU, tajně se také setkal s předsedou SPD Münteferingem.

Ten by se mohl stát jeho zástupcem. Pro řadu konzervativců je totiž Angela Merkelová těžko přijatelná - jako žena, navíc z Východu. Ve hře jsou zřejmě ale i další varianty, včetně té, že kancléř Schröder se stane ministrem zahraničních věcí a vicekancléřem Merkelové.

Veřejné mínění se kloní pak k tomu, aby oba hlavní protagonisté volebního klání opustili scénu a kancléřem se stal například dlouholetý rival Merkelové Friedrich Merz, nebo právě mnichovský Edmund Stoiber.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme