Kdo jsou a kde se potkali princ William a jeho snoubenka?

Britská královská rodina nad ním prý téměř zlomila hůl. Nakonec ale princ William svou snoubenku Kate přeci jen požádal o ruku. A dnes jejich svatbu sleduje doslova celý svět. Srdce Britů si ale William získal ještě dřív, než vůbec dospěl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

William Kate Británie svatba | Zdroj: ČTK

Hlavně díky jeho vzhledu i chování přirovnává většina Britů Williama k jeho matce princezně Dianě, která zemřela při tragické nehodě v Paříži.

Narodil se rok po svatbě svých rodičů. S jedničkami dostudoval na prestižním Etonu a ještě před tím, než nastoupil na univerzitu v St. Andrews, kde se seznámil s Kate, strávil rok na cestách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kdo je princ William?

Pochodoval s armádou v Belize a pracoval jako mezinárodní dobrovolník v Chile. V Patagonii pomáhal při stavbě domova důchodců, učil tamní děti angličtinu. A cizí mu nebyla ani štětka na wc. Snímky budoucího britského krále, jak umývá záchod, tehdy obletěly doslova celý svět.

William se po vzoru své matky, zesnulé princezny Diany, stal patronem centra pro mladé bezdomovce Centrepoint. Je ale také tráří další řady charitativních organizací.

Podle většiny Britů je to on, kdo by se měl stát nástupcem královny Alžběty. A to na úkor svého otce Charlese, který je první na řadě v nástupnické linii. Spolu s Kate totiž podle řady expertů představují nový koncept monarchie v podobě moderního prince a princezny.

A právě Kate Middletonová je nyní bezesporu nejsledovanější ženou světa.

Někteří obdivují její cit pro módu, jiní upozorňovali na to, že po studiích tráví čas jen nákupy, společenským životem a čekáním, až se princ vyjádří. Což trvalo poměrně dlouho. Britové ji proto začali říkat Waity Katie, tedy čekající Katka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kdo je Kate?

Dokonce i Williamův bratr, princ Harry, nedávno v rozhovoru připustil, že si všichni v královské rodině mysleli, že se tak nikdy nestane, tedy že se William nevysloví. Dnes je tomu ale jinak.

Budoucí princezna Kate je ze tří sourozenců. Část svého dětství dokonce strávila v Jordánsku, kde její otec Michael pracoval. Middletonovi si nakonec otevřeli zásilkový obchod s potřebami na večírky a díky tomu, že se jim v podnikání daří, mohli své dceři dopřát studia dějin umění na vážené skotské univerzitě St. Andrews. Na stejné, kterou navštěvoval i William.

Bylo jen otázkou času, kdy se ti dva setkají. Stačila k tomu jediná školní módní přehlídka v březnu 2002. Kate v roztomilých průhledných šatičkách, které byly nedávno vydraženy za více než dva miliony korun, údajně Williama zaujala.

Lubica Bergamová, Mariana Zapotilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme