Ke čtvrtečnímu masakru v Damašku se přihlásili opoziční islamisté

Ke dvěma pumovým útokům v Damašku s desítkami mrtvých se přihlásili opoziční islamisté. Na internetu se objevilo prohlášení organizace známé jako Fronta an-Nusra, podle které šlo o odvetu za vládní represe a zabíjení civilních obyvatel. Opozice dosud tvrdila, že čtvrteční výbuchy v Damašku připravil samotný syrský režim, aby zdiskreditoval odpůrce režimu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky exploze v Damašku | Zdroj: Reuters

Fronta an-Nusra, oficiálně Fronta na podporu lidu Levanty, se k teroristickému útoku přihlásila s tím, že syrská vláda musí přestat zabíjet sunnitské obyvatele. Pravost videa se ale zatím nepodařilo ověřit.

Při bombových útocích zahynulo ve čtvrtek 55 lidí a na 400 dalších utrpělo zranění. Nálože explodovaly u sídla syrského bezpečnostního aparátu, mezi zasaženými jsou ale i desítky civilistů.

Už dříve se objevila prohlášení, ze kterých vyplývá, že Fronta an-Nusra je sunnitská organizace bojující proti syrské vládě na náboženském základě.

Západní experti spekulují, že může jít o syrskou odnož mezinárodní teroristické aliance Al-Káida.

Břetislav Tureček, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme