Zemřel Keith Flint. Zpěváka skupiny The Prodigy našli mrtvého u jeho domu v Essexu

V pondělí zemřel frontman skupiny Prodigy Keith Flint. Byl nalezen mrtvý u svého domu v britském Essexu. Informovala o tom BBC. Mluvčí tamní policie potvrdil, že se ke zpěvákovu domu dostali krátce po osmé hodině, 49letý muž byl ale na místě prohlášen za mrtvého.

Essex Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Keith Flint, zpěvák skupiny Prodigy na snímku z roku 2017. | Foto: Fotobanka Profimedia

Příčina smrti není známá. BBC uvedla, že podle policie však není Flintova smrt považována za podezřelou.

Flint začínal v britské kapele jako tanečník, za nedlouho se se svými špičatými vlasy a neutichající energii stal ikonou britské hudební scény devadesátých let. Flinta společně s producentem a skladatelem Liamem Howlettem doplňoval zpěvák Maxim a do roku 2000 také tanečník Leeroy Thornhill. 

The Prodigy působí na elektronické scéně od počátku 90. let, loni českým fanouškům zahráli na hudebním festivalu Rock for People. Flint se nedávno vrátil z turné po Austrálii, v říjnu měl pokračovat ve Spojených státech. 

Proslavily je skladby Charly, Out of Space, Voodoo People, Firestarter, Omen nebo Smack My Bitch Up!

Flint mimo jiné vlastnil několik let hospodu v hrabství Essex, na sociálních sítích mu vzdalo hold několik předních osobností hudební scény včetně Eda Simonse či Beverly Knight, ta o Flintovi řekla, že byl „jeden z nejodvážnějších, nejoriginálnějších umělců. Miloval pódium, byl na něm vždy dokonalý.“

Keith Flint kept a swearbox above the fire in the pub he used to own (The Leather Bottle in Pleshey, Essex). Whenever he put the logs and kindling in and someone piped up with the obvious joke, he'd point to it and charge them a quid. RIP.

13:09 – 04. 03. 2019

9338 34556

The Prodigy - Smack My Bitch Up - DVD edit from The Prodigy on Vimeo.

Nela Krawiecová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme