Po kolapsu přehrady na západě Keni zemřelo 47 lidí

Na západě Keni se ve středu kvůli vytrvalým dešťům protrhla přehrada, 47 lidí při tom zahynulo. S odvoláním na policii to ve čtvrtek uvedla agentura Reuters. Silný déšť Keňu trápí od března, v důsledku záplav už od té doby zemřelo téměř 170 lidí, informovala agentura AP.

Nairobi (Aktualizováno: 16:40 10. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena jde s taškami centrem Nairobi v období dešťů v roce 2016. | Foto: Thomas Mukoya | Zdroj: Reuters

Počet mrtvých po středečním protržení přehrady upřesnil místní policejní velitel Japheth Kioko. Upozornil, že počet nalezených těl se ještě může zvýšit. Nejméně 20 mrtvých jsou podle policie děti.

Červený kříž zachránil kolem 40 lidí, desítky zraněných byly převezeny do dvou blízkých nemocnic. Podle keňského listu The Star zničila voda domy přibližně 2500 obyvatel přilehlých vesnic.

Protržená přehrada leží u města Nakuru, které se nachází zhruba 150 kilometrů severozápadně od metropole Nairobi.

Kvůli záplavám, s nimiž se tato východoafrická země potýká již dva měsíce, muselo opustit své domovy na 225 000 lidí. Na záchranu osob, které uvázly v oblastech sužovaných vodním živlem, byli nasazeni vojáci a armádní vrtulníky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme