Keňská armáda se snaží zlikvidovat teroristy, kteří drží rukojmí v obchodním centru

Skoro 70 mrtvých a přes 170 zraněných, to je prozatímní bilance víkendového teroristického útoku na nákupní středisko v Nairobi. Většina nakupujících už je v pořádku a na svobodě. Bezpečnostní složky se od rána snaží zlikvidovat 10 až 15 útočníků, kteří mají krveprolití v Keni na svědomí. Teroristé ale drží několik rukojmí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obchodní centrum Westgate v keňském Nairobi obklíčila policie | Zdroj: Reuters

„Trvá to strašně dlouho, původně policie slibovala, že jí na zásah stačí šest hodin, ale už se to táhne třetí den,“ stěžuje si jeden z přihlížejících civilistů.

K útoku se přihlásila somálská skupina Šabáb, která se chce pomstít za účast keňské armády na mírové misi v Somálsku. Skupina napojená na Al-Káidu v posledních letech udeřila v Keni už několikrát.

Zatím poslední akce je ale největší. Mezi oběťmi jsou i Evropané včetně kanadské diplomatky. Spekuluje se ale o tom, že i mezi útočníky by mohl být jeden Brit.

Masakr v obchodním centru Westgate je podle islamistů odvetou za nasazení keňských vojáků v Somálsku. Oznámili to na sociálních sítích.

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme