Kerry uspěl v dalších primárkách

Senátor John Kerry si dále upevnil pozici favorita demokratů na prezidentský úřad Spojených států, když v sobotu zvítězil v primárkách ve státech Michigan a Washington. Z dosavadních jedenácti primárek Demokratické strany Kerry zvítězil v devíti, což zvyšuje jeho šance, aby se v podzimních volbách stal soupeřem nynějšího prezidenta George Bushe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Kerry | Foto: EPA

Prezident Bush zatím nastupuje do protiútoku proti opozičním demokratům, kteří zpochybňují výsledky jeho tříletého úsilí v Bílém domě. Bush je po třech letech v úřadu poprvé ochoten čelit hodinovému toku otázek v nejstarší politické talk show Meet the Press. Hlavními tématy budou nesporně Irák a stav hospodářství.

Prezident byl vyprovokován kritikou demokratů a poklesem popularity, která poprvé klesla pod 50 procent. Kdyby byly volby dnes, stal by se prezidentem senátor John Kerry, jak potvrdil další průzkum, tentokrát týdeníku Newsweek.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme