Kerryho už nebaví poslouchat o svém vlastenectví od nevojáků

Kandidát na amerického prezidenta za Demokratickou stranu John Kerry včera napadl republikány, že jej poškozují zpochybňováním jeho vlastenectví. Kerry to prohlásil při svém projevu ke studentům Pittsburské univerzity. Republikáni kritizují senátora Kerryho za hlasování proti investicím do některých zbraňových systémů a proti schválení částky 87 miliard dolarů na operace v Iráku a Afghánistánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Kerry | Zdroj: ČTK

Demokratický prezidentský kandidát a veterán vietnamské války naopak připomněl, že ani americký viceprezident Dick Cheney, ani Karl Rove, politický ředitel kanceláře prezidenta George Bushe, v armádě nesloužili. "Už mě unavují lidé jako Karl Rove a Dick Cheney, kteří se rozhodli vyhnout se šanci vstoupit do armády, když tu šanci měli," prohlásil Kerry. "Nebudu poslouchat, jak hovoří o mém vlastenectví," dodal senátor za Massachusetts. Kerry rovněž vyzval studenty, jichž se podle agentury AP na setkání dostavilo asi 5000, aby šli volit, neboť je to pro ně důležité jako nikdy předtím. Vyzyvatel současného republikánského prezidenta George Bushe diskutoval o tématech, která mládež zajímají, zejména o odporu proti válce, o obavách z nezaměstnanosti, o životním prostředí, či o snahách republikánů okleštit práva homosexuálních občanů.

V roce 2000 se prezidentských voleb, jež dopadly nejtěsnějším výsledkem v dějinách USA, zúčastnilo jen 29 procent amerických voličů ve věkové skupině 18-24 let, přičemž celková volební účast byla 55 procent. Ve věkové skupině 18-25 let má nyní Kerry podle nedávných průzkumů 50 procent příznivců oproti 35 procentům mladých lidí podporujících znovuzvolení prezidenta Bushe.

Markéta Kaclová, Nora Grundová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme