KFOR zadržely albánské ozbrojence a zbraně

Mezinárodní mírové jednotky v Kosovu (KFOR) dnes oznámily, že ve středu zadržely deset uniformovaných Albánců. Ti jsou podezřelí, že náleží k formaci, jež se označuje jako Osvobozenecká armáda Preševa, Medvedje a Bujanovace. Jednotky KFOR také zabavily nákladní auto plné zbraní. Zadržení Albánci prý prováděli „ofenzívní akce“ proti srbským bezpečnostním silám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uniformovaní muži byli zadrženi, když se pokoušeli vyhnout kontrolnímu stanovišti jednotek KFOR a vstoupit do Kosova z pětikilometrové bezpečnostní zóny, která byla vytvořena na základě rezoluce 1244 Rady bezpečnosti OSN a vojensko-technické dohody mezi Bělehradem a NATO z června 1999.

Středeční bezpečnostní akci vojáků KFOR předcházely ozbrojené srážky mezi srbskými policisty a albánskými ozbrojenci v jihosrbském demilitarizovaném pásmu u hranic s Kosovem, které Bělehrad označil za „ofenzívu“.

Podle srbských policejních zdrojů z jihosrbského města Vranje útok albánských separatistů proti stanovišti srbské policie u vsi Končulj v okrese Bujanovac u administrativní hranice mezi Srbskem a Kosovem začal v úterý kolem poledne a trval až do středy večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme