KFOR zadržely albánské ozbrojence a zbraně

Mezinárodní mírové jednotky v Kosovu (KFOR) dnes oznámily, že ve středu zadržely deset uniformovaných Albánců. Ti jsou podezřelí, že náleží k formaci, jež se označuje jako Osvobozenecká armáda Preševa, Medvedje a Bujanovace. Jednotky KFOR také zabavily nákladní auto plné zbraní. Zadržení Albánci prý prováděli „ofenzívní akce“ proti srbským bezpečnostním silám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uniformovaní muži byli zadrženi, když se pokoušeli vyhnout kontrolnímu stanovišti jednotek KFOR a vstoupit do Kosova z pětikilometrové bezpečnostní zóny, která byla vytvořena na základě rezoluce 1244 Rady bezpečnosti OSN a vojensko-technické dohody mezi Bělehradem a NATO z června 1999.

Středeční bezpečnostní akci vojáků KFOR předcházely ozbrojené srážky mezi srbskými policisty a albánskými ozbrojenci v jihosrbském demilitarizovaném pásmu u hranic s Kosovem, které Bělehrad označil za „ofenzívu“.

Podle srbských policejních zdrojů z jihosrbského města Vranje útok albánských separatistů proti stanovišti srbské policie u vsi Končulj v okrese Bujanovac u administrativní hranice mezi Srbskem a Kosovem začal v úterý kolem poledne a trval až do středy večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme