Kim Čong-Il končí návštěvu Ruska

Severokorejský vůdce Kim Čong-Il dnes v Petrohradu končí svou cestu po Ruské federaci. Kim Čong -Il by měl dnes zavítat ještě do paláce ve Smolném a na palubu křižníku Aurora. Jeho program se ale často mění a je zamlžován i ruskými hostiteli.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kim Čong-Il by po večerní návštěvě baletu a noci strávené v luxusním petrohradském hotelu měl dnes zavítat ještě například do paláce ve Smolném a na palubu křižníku Aurora. Ale jeho program se často mění a je zamlžován i ruskými hostiteli. Před polednem by měl severokorejský vůdce vyjet opět do Moskvy, odkud má v podvečer jeho pancéřovaný vlak vyrazit transsibiřskou magistrálou domů. Přitom ruské úřady tvrdí, že moskevské jaroslavské nádraží, odkud má vlak vyjet, bude mít v té doě technickou přestávku, a proto jsou odloženy mnohé spoje ruských železnic. Mezitím agentura RIA Novosti nepřímo potvrdila informace londýnských Timesů o tom, že by výsledkem návštěvy Kim Čong-Ila mohlo být také obnovení někdejší praxe splácení dluhů prací sevekorejských lidí v oblastech ruského Dálného východu.

Výsledky summitu mezi Ruskem a Severní Koreou ocenily Spojené státy. Washington vítá snahu Moskvy přimět Pchjongjang k obnovení dialogu s Jižní Koreou.

Markéta Kaclová, Petr Voldán, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme