Kim Čong-il zajišťuje nástupnictví nejmladšímu synovi

V Severní Koreji začíná první sjezd vládnoucí Strany práce po třiceti letech. Nejvyšší funkcionáři komunistického režimu mají potvrdit změny na vedoucích pozicích. Hlavní pozornost se ale soustředí na osobu pravděpodobného nástupce diktátora Kim Čong-ila. Očekává se, že se jím stane jeho nejmladší syn, Kim Čong-un, který byl krátce před zahájením sjezdu jmenován generálem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Propagandistický plakát, Moranbong, Pchjongjang

Propagandistický plakát, Moranbong, Pchjongjang | Foto: Velvyslanectví ČR v Pchjongjangu

Informace o povýšení Kim Čong-una zveřejnila severokorejská vládní agentura KCNA, která se o nejmladším synovi současného vůdce zmiňuje vůbec poprvé. Jeho život je totiž zahalen tajemstvím jak doma, tak i v zahraničí.

Do hodnosti generála byla jmenována také sestra Kim Čong-ila a jihokorejská média v této souvislosti spekulují o tom, že jde o snahu zajistit maximální podporu pro pravděpodobného pokračovatele vládnoucí dynastie Kimů.

Nyní se zároveň čeká, jakou funkci Kim Čong-un získá i v samotné vládnoucí Straně práce, která příští měsíc oslaví 65. výročí založení.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme