Trump poslal Kim Čong-unovi blahopřání k narozeninám. Severokorejskému vůdci je podle USA 36 let

Americký prezident Donald Trump poslal severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi blahopřání k narozeninám. Učinil tak prostřednictvím Jižní Koreje, informovala v pátek s odvoláním na jihokorejského představitele agentura Reuters.

Washington/Pchjongjang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump s Kim Čon-unem udržují dobré vztahy. Trump například jako první prezident USA krátce vstoupil na území KLDR. | Zdroj: Reuters

Blahopřání bylo doručeno ve čtvrtek. „Prezident Trump požádal (jihokorejského) prezidenta Mun Če-ina, aby doručil zprávu předsedovi Kimovi,“ řekl Čchung. Zda zpráva obsahovala i něco nad rámec blahopřání, jihokorejský představitel nesdělil.

Doufáme, že zvolí mír před válkou, reagoval Pompeo na slova vůdce KLDR o ‚nové strategické zbrani‘

Číst článek

Obecně se má za to, že Kimovy narozeniny připadají na 8. ledna, byť severokorejský tajnůstkářský režim toto datum nikdy nepotvrdil. Američané rovněž uvádějí, že severokorejský vůdce se narodil v roce 1984, je mu tedy 36 let.

Trump s Kimem zdůrazňují kvalitu vzájemných osobních vztahů, a to i přesto, že jednání o denuklearizaci Korejského poloostrova, na němž se oba státníci dohodli na summitu v Singapuru v roce 2018, uvázlo ve slepé uličce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme