‚Rád vidím, že je zpátky a daří se mu dobře.‘ Trump přivítal, že se Kim Čong-un opět objevil na veřejnosti

Americký prezident Donald Trump přivítal, že se vůdce KLDR Kim Čong-un po několika týdnech znovu objevil na veřejnosti. „Rád vidím, že je zpátky a daří se mu dobře!“ napsal Trump na svém twitterovém účtu. Severokorejská média oznámila, že Kim se v pátek osobně zúčastnil otevření továrny na hnojiva severně od metropole Pchjongjangu. Zveřejnila fotografie, na kterých je kromě usmívajícího se Kima vidět i jeho mladší sestra Kim Jo-čong.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump a Kim Čong-un na kombinovaném snímku.

Donald Trump a Kim Čong-un na kombinovaném snímku. | Foto: Kevin Lamarque and Korea Summit Press Pool | Zdroj: Reuters

Na jedné ze zveřejněných fotografií Kim přestřihává červenou pásku, na druhé si spolu se zástupci továrny prohlíží nový provoz. Na obou snímcích působí Kim odpočatě a v dobré náladě.

Vůdce KLDR Kim Čong-un se po třech týdnech objevil na veřejnosti, účastnil se otevření továrny

Číst článek

Šestatřicetiletý Kim se na žádné veřejné akci neobjevil tři týdny, o jeho programu nepsala ani státní média. Tak dlouhá nepřítomnost zavdala popud ke spekulacím o tom, zda Kim není vážně nemocný.

Americká televize CNN minulý týden s odvoláním na nejmenovaný zdroj z americké vlády uvedla, že severokorejský vůdce podstoupil operaci a je ve vážném stavu.

Webový portál Daily NK, který údajně získává informace od severokorejských přeběhlíků, napsal s odkazem na své zdroje, že se Kim zotavuje po „kardiovaskulárním chirurgickém zákroku“.

Tato tvrzení ovšem popřela jihokorejská vláda a poté i americký prezident Trump. Jihokorejský ministr pro sjednocení v úterý prohlásil, že důvodem Kimovy státnické pauzy jsou možná jeho obavy z nákazy koronavirem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme