BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Kim obdržel osobní dopis od Trumpa, severokorejský vůdce jeho obsah označil za ,skvělý‘

Severokorejský vůdce Kim Čong-un dostal osobní dopis od amerického prezidenta Donalda Trumpa. Podle agentury Reuters o tom informovala severokorejská média. Kim prý obsah dopisu důkladně zváží.

Pchjongjang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kim Čong-un | Foto: Kim Kyung-Hoon | Zdroj: Reuters

Zprávu o dopise přinesla v noci na dnešek severokorejská tisková agentura KCNA, podrobnosti o textu ale nesdělila. Vůdce KLDR Kim označil obsah dopisu za „skvělý“. „Kim Čong-un uvedl, že se nad obsahem dopisu důkladně zamyslí,“ napsala agentura KCNA. Zároveň údajně ocenil politický úsudek a odvahu šéfa Bílého domu.

Média v KLDR přinesla snímek vyjednavače o jaderných zbraních, kterého údajně poslali do pracovního tábora

Číst článek

Navzdory rozhovorům na nejvyšší úrovni mezi Washingtonem a Pchjongjangem v loňském a letošním roce zůstávají vztahy mezi oběma zeměmi napjaté. Druhý summit Trump a Kima, jehož hlavním tématem bylo odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova, skončil v únoru ve vietnamské metropoli Hanoji předčasně a bez dohody.

Spojené státy požadují, aby se Severní Korea nejprve zcela vzdala vývoje jaderných zbraní, teprve potom jsou ochotny odvolat sankce uvalené na KLDR za její jaderné a raketové zbrojní testy. Pchjongjang požaduje postupné rušení hospodářských sankcí výměnou za dílčí kroky v odzbrojovacím procesu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme