Stihl jen pusu na rozloučenou. Kimova dvojníka policie deportovala z Vietnamu

Do Vietnamu má během několika hodin dorazit severokorejský vůdce Kim Čong-Un kvůli dalšímu setkání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Vietnamské úřady v metropoli zesilují bezpečnostní opatření a také zakročily proti komikům, kteří zmíněné politiky parodují. Dvojník Kima Howard X musel dokonce odletět ze země.

Hanoj (Aktualizováno: 22:24 25. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Howard X se ještě před deportací stačil rozloučit a políbit s dvojníkem Donalda Trumpa. | Foto: Jorge Silva | Zdroj: Reuters

Dva komici v ulicích Hanoje několik dní parodovali amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského lídra Kim Čong-una, kteří se mají ve vietnamské metropoli setkat. S tím je teď konec.

Chtěli si zajít na masáž a zahrát golf. Vietnamská policie ale dvojníky Trumpa a Kima zadržela

Číst článek

Vietnamské úřady satirikům zakázaly veřejná vystoupení. A dvojníka Kim Čong-Una v pondělí dokonce deportovaly za země.

Howard X, jak si australský komik žijící v Hongkongu říká, je severokorejskému vůdci opravdu hodně podobný. Nosí stejný účes, oblečení i brýle a snaží se napodobit i jeho řeč těla. V uplynulých dnech chodil po Hanoji spolu s Kanaďanem Russelem Whitem, který, když si nalíčí obličej a vezme červenou kšiltovku, jako by z oka vypadl americkému prezidentovi.

Oba muži podle agentury Reuters v Hanoji na veřejnosti mluvili o severokorejském jaderném programu a o snaze dosáhnout míru a vzbuzovali značnou pozornost. Někteří lidé si je dokonce pletli se skutečnými lídry a divili se, kam se poděla ochranka.

Domů bez vysvětlení

Při jednom z vystoupení, kdy dávali rozhovor místní televizi, je zadržela vietnamská policie. Úřady jim zakázaly veřejná vystoupení v roli dvojníků i cesty mimo město. Howarda X ovšem posléze odvezly z jeho hotelu na letiště a musel opustit zemi.

Druhý summit Trumpa s Kimem proběhne v Hanoji. Americký prezident se těší na ‚pokrok v otázce míru‘

Číst článek

Podle australského komika mu bylo řečeno, že má neplatná víza, a to bez udání dalšího vysvětlení. Vietnamská diplomacie na otázky novinářů z Reuters a dalších zahraničních agentur zatím nereagovala.

Howard X se ještě před deportací stačil rozloučit a políbit s dvojníkem Donalda Trumpa a uvedl, že Severokorejci zřejmě nemají smysl pro humor.

„Myslím, že satira je mocná zbraň proti jakékoliv diktatuře. Jsou vyděšení z dvou chlápků, kteří vypadají jako skuteční lídři. Ale to není naše chyba. Tak už jsme se narodili,“ vysvětlil už dříve Howard X.

Na svém Facebooku posléze uvedl, že ho na letišti eskortovali v doprovodu vojáků přes VIP salonek, takže si připadal jako skutečný prezident a odcestoval na náklady Vietnamu. Také zavtipkoval, že dvojník Trumpa zřejmě může zůstat ve Vietnamu, protože úřady nechtějí platit za dražší letenky do Kanady. Skutečný Donald Trump a Kim Čong-Un by se měli v Hanoji setkat během středy.

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme