Po olympijských sportovištích brouzdá falešný Kim. Severokorejským roztleskávačkám nahání strach

Na olympiádě se pohybuje dvojník Kim Čong-una. Jeho podoba se severokorejským vůdcem je tak dokonalá, že kam přijde, tam způsobí senzaci. Už dvakrát se objevil přímo v hledišti a pokaždé ho rychle vyvedla policie.

Pchjongčchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojník Kim Čonng-una na olympiádě v Pchjongčchangu | Zdroj: Reuters

Dvojník se pokaždé objeví velmi blízko severokorejských roztleskávaček a organizátoři se bojí, aby nedošlo k posměšným gestům na účet Kim Čong-una.

Trump a Kim společně na zahájení olympiády. Ochranka dvojníky vyvedla

Číst článek

Když naposledy severokorejské fanynky dvojníka viděly, málokterá se usmála. Naopak jim očividně dost zatrnulo. Všechno se ale odehrálo velmi rychle a muže vyvedla po pár minutách protiteroristická jednotka.

Je jisté, že nejde o skutečného Kima. Muž novinářům prozradil, že ve skutečnosti se jmenuje Howard, žije v Hongkongu a humorem prý bojuje proti hloupým politikům.

Že má smysl pro humor, ukázal už při zahajovacím ceremoniálu – také z něj ho vyvedla policie. Když se ho novináři zeptali, co říká tomu, že se s ním takhle zachází, odpověděl, že je moc zvědavý, co tomu řekne jeho sestra. Byla to narážka na skutečnou sestru skutečného Kim Čong-una, která tou dobou seděla nedaleko od něj v lóži.

David Jakš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme