Mluvčí Navalného dostala trest rok a půl omezení svobody za účast na demonstraci

Ruský soud odsoudil mluvčí opozičního politika Alexeje Navalného Kiru Jarmyšovou k 18 měsícům omezení svobody, porušila podle něj hygienické normy účastí na demonstraci za Navalného osvobození. Informovala o tom agentura TASS. Jarmyšová se v následujícím roce a půl nesmí účastnit masových akcí a navštěvovat místa, kde se konají, či bez upozornění úřadů změnit trvalé bydliště.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí opozičního předáka Navalného Kira Jarmyšová. | Zdroj: Reuters

Jarmyšová také bez povolení nesmí opustit Moskvu a přilehlou Moskevskou oblast a jednou za měsíc má povinnost hlásit se ke kontrole. Obžaloba žádala dva roky omezení svobody.

Navalnyj čelí dalšímu obvinění, tentokrát za podněcování zakázaných demonstrací

Číst článek

Už na začátku srpna vyměřil týž soud téměř totožný trest také Ljubov Sobolové, která je blízkou spolupracovnicí Navalného. Stejně jako Jarmyšová se provinění dopustila účastí na nepovolené demonstraci za osvobození opozičního předáka, který je ve vazbě od 17. ledna.

Rok odnětí svobody s roční podmínkou si tento měsíc vysloužil za porušení hygienických opatření účastí na protestu i Navalného bratr Oleg. Stejnému obvinění čelí i Marija Aljochinová z punkové a feministické skupiny Pussy Riot a další opoziční aktivisté.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme