Klaus dnes ve Vídni

Předseda Poslanecké sněmovny České republiky Václav Klaus zahájil dnes jednodenní oficiálná návštěvu Vídně. Ráno se setkal s předsedou dolní komory rakouského parlamentu Heinzem Fischerem. Klaus přijel do Rakouska v době, kdy jsou vztahy mezi oběma zeměmi napjaté kvůli uvedení do zkušebního provozu jaderné elektrárny Temelín. Dá se očekávat, že tato otázka bude jeho návštěvě dominovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klaus se zřejmě tomuto tématu nevyhne při jednání s ministrem zemědělství, lesnictví, životního prostředí a vodního hospodářství Wilhelmem Moltererem. Právě tento rakouský ministr několikrát apeloval na českou vládu, aby nepřipustila aktivaci jaderného paliva v reaktoru Temelína, dokud nebude provedena zkouška vlivu elektrárny na životní prostředí.

Předseda Poslanecké sněmovny má na programu i schůzku s prezidentem Thomasem Klestilem, jednání s kancléřem Wolfgangem Schüsselem a s ministryní zahraničí Benitou Ferrerovou-Waldnerovou.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme