Klaus kritizoval ve Washingtonu přílišnou regulaci EU

Evropská integrace ohrožuje oslabuje demokracii. Euro je svěrací kazajkou ekonomik členských zemí eurozóny. Český prezident Václav Klaus to mimo jiné uvedl na Univerzitě Johnse Hopkinse ve Washingtonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus | Foto: Tomáš Adamec

Na univerzitě zahájil Klaus svou pracovní návštěvu Spojených států. "Každý dnes vidí, že eurozóna nepřinesla pozitivní efekty, které od ní oprávněně či chybně byly očekávány."

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Klaus o vztahu USA a Evropy

Klaus ocenil, že Česká republika má vlastní měnu. Podle něj koruna spolu s dobrým stavem bank pomohla Česku zmírnit dopady krize. Současně ale ale také řekl, že smysl přijetí eura v Česku zcela nepopírá.

"Teď je to nevýhodné, čímž nechci říct, že to je naprosto vyloučené. Já si velmi dovedu představit, že v relativně brzké době se Česká republika rychle dotáhne na některé sousední západoevropské země a pak si dovedu představit, že by něco takového mohlo být efektivní."

Jak také řekl novinářům, za prezidenta Obamy není Evropa pro Ameriku důležitá: “Pro tu Ameriku relevantním kontinentem, nebo subkontinentem, o kterém nonstop mluví, je Čína. Evropa v podstatě není podstatná, zejména ekonomicky,” uvedl Klaus.

Václav Klaus také povede českou delegaci na Valném shromáždění Organizace spojených národů.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme