Klaus: Libanon by mohl být naší branou do arabského světa

Libanonská republika chce rozšířit spolupráci s Českou republikou, a to i směrem do dalších zemí arabského světa. V Libanonu to na své první oficiální návštěvě arabských zemí řekl prezident Václav Klaus. Uvedl to po svém jednání s libanonským prezidentem Emilem Lahoudem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: Stanislav Peška

Jak uvedli nejvyšší libanonští představitelé, teď se scházejí hlavy obou zemí a na to navážou návštěvy expertů a obchodníků. Prezident Václav Klaus k tomu exkluzivně pro Český rozhlas řekl: "Myslím, že Libanon jasně demonstruje zájem o dobré kontakty s námi. Používají slova, že Libanon by mohl být pro nás branou pro Blízký východ jako země, která je v dnešní době relativně konsolidovaná a myslím, že by mohla využívat toho, že ona má ty kontakty neskonale větší, než my můžeme mít odkudkoli z Prahy."

Celý Libanon věnuje návštěvě Českého prezidenta mimořádnou pozornost, včetně libanonských sdělovacch prostředků. Podobnému zájmu se zatím těšily pouze návštěvy francouzských a amerických představitelů.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme