Klaus se pozastavuje nad vízovou povinností pro Rusy

Český prezident Václav Klaus se při setkání s představiteli ruských sdělovacích prostředků na závěr třídenní pracovní návštěvy Moskvy pozastavil nad vízovou praxí ve vzájemných stycích. Zvedl to také ve vysílání rozhlasové stanice Echo Moskvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Putin a V. Klaus | Zdroj: ČTK

Otázce vízové povinnosti, o které se při setkání zmínil Václav Klaus, věnují místní média ze všech témat největší pozornost. Citují prezidentova slova pro rozhlasovou stanici Echo Moskvy, podle kterých není rád tomu, že vstup ČR do Evropské unie přineslo znovuzavedení víz. "Když jsem byl premiérem, snažil jsem se řadu let vyhnout tomuto řešení. Víza nakonec zavedena byla, ale až poté, co jsem už skončil ve funkci předsedy vlády," citují média Václava Klause.

Český prezident měl vyjádřit i přesvědčení, že by se měl najít nějaký racionální mechanismus pro vzájemné návštěvy. O vízech ale podle něj při setkání s Vladimirem Putinem nejednali. Jak také uvedla agentura ItarTass, je možné podle Václava Klause urovnat i otázku finančních dluhů, která - jak řekl Václav Klaus - není velkým problémem.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme