Klaus: Snaha o federalizaci EU směřuje ke zničení demokracie

Proti současným snahám o federalizaci Evropské unie se v rozhovoru pro Sunday Telegraph ostře vyslovil český prezident Václav Klaus. Podle něj se jedná o ‚poslední fázi zničení demokracie a národního státu.‘

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokud jednání o vládě selžou, chci rychlé předčasné volby, řekl prezident Klaus | Zdroj: ČTK

„Tím, že se vzdali demokracie, otevřeli pokrytečtí politici dveře unijnímu superstátu," rozohňuje se Václav Klaus. Politik označovaný v rozhovoru za „českého státníka-veterána," do této skupiny zařadil taky britské konzervativce.

Ti všichni podle Klause „utíkají od odpovědnosti vůči svým voličům." Podle českého prezidenta by se EU měla ubírat přesně opačným směrem.

„Je to poprvé, co přiznal reálné ambice dnešních protagonistů ohledně dalšího prohloubení evropské integrace," uvedl Václav Klaus na adresu předsedy Evropské komise Josého Barrosa. Reagoval tak na Barrosův projev ohledně předložení návrhů na federalizaci sedmadvacítky.

„Bojím se, že Barroso má pocit, že teď je ta správná doba oznámit takovýto absolutně chybný vývoj," dodal Klaus.

Evropské lídry označil český prezident za politiky dvou tváří, kteří se vyhýbají odpovědnosti. Šokovala ho údajně také vůle italských politiků k přesunutí pravomocí z Itálie do Bruselu.

Jiří Hošek, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme