Klaus v rakouském Linci vystoupí s přednáškou o ekonomické situaci v Evropě

Prezident Václav Klaus dnes navštíví hornorakouský Linec. Vystoupí tam s přednáškou o ekonomické situaci v Evropě, sejde se s místními politiky i se zástupci průmyslu a podnikatelů. Českého prezidenta přivítá v Linci možná i několik menších demonstrací.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus

Václav Klaus | Foto: Tomáš Adamec

Václav Klaus přijíždí do Lince na pracovní návštěvu jako hlava státu, který ve své energetické koncepci napevno počítá s jadernou energií. Horní Rakousy jsou zase proslulé svým odporem k jádru a zejména protesty proti jihočeské atomové elektrárně Temelín. Podle informací Českého rozhlasu to dnes v Linci chtějí některé skupiny aktivistů prezidentu Klausovi připomenout.

Kritika jaderných plánů České republiky se z Horního Rakouska ozývá dlouho. Zemská vláda v Linci tlačí hlavně prostřednictvím strany Zelených na rakouskou spolkovou vládu, aby proti Česku podnikla tvrdší kroky a aby se víc zasadila o celoevropský odklon od atomové energie.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme