Klaus vystoupí na summitu EU-Asie. Chce klást důraz na mezinárodní spolupráci

Vrcholní politici šestnácti asijských zemí, členských států Evropské unie a také vysocí představitelé Austrálie, Nového Zélandu a Ruska se sjeli do Bruselu. Začíná tam totiž 8. euroasijský summit. Na vrcholné schůzce se bude mluvit mimo jiné o možnostech lepší správy věcí veřejných. S projevem na summitu vystoupí také český prezident Václav Klaus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: Tomáš Adamec

„Já vystoupím v první sekci, která se jmenuje Globální vládnutí a jak ho udělat efektivnější. Mé vystoupení bude na téma tohoto a samozřejmě každý ví, že já nejsem přívržencem globálního vládnutí. Myslím si, že každá země si musí hlavně dát do pořádku své věci a nedá se to suplovat tím, že jim někdo bude shora něco nařizovat,“ řekl Klaus.

Euroasijský summit má především zlepšit vzájemnou ekonomickou spolupráci. Evropa a Asie společně představují šedesát procent světové produkce a globálního obchodu a misky vah se poslední dobou převažují čím dál výrazněji na asijskou stranu, zejména díky Číně a Indii.

Pavel Novák, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme