Klausův návrh vyvolal v Polsku čilou diskusi na internetu

Návrh prezidenta Václava Klause přejmenovat Evropskou unii vyvolal bouřlivou diskusi v nových členských zemích - výjimkou není ani Polsko. Zatímco oficiální místa považují nápad Václava Klause za řečnickou nadsázku a nezávazný žert, na internetových stránkách se okamžitě rozvinula čilá diskuse.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: Jan Rosenauer

Většina Poláků podle průzkumů vstup do Evropské unie hodnotí pozitivně: Poláci mohou legálně pracovat na Západě, Unie štědře dotuje polské zemědělce a buduje dálnice, kterých je v Polsku zoufalý nedostatek.

Agentury citují jak slova Václava Klause, tak bývalého komisaře Maria Montiho, který prohlásil, že bez Unie by v Čechách nebylo demokracie. Jeden z účastníků chatu bývalého eurokomisaře vyzval, aby upřesnil, jaký byl podíl EU na osvobození Československa a Polska od komunistických režimů.

Jiný účastník chatu nazval českého prezidenta směšným zakomplexovaným chlapíkem a dodal, že kdyby nebylo Unie, nevydělával by teď legálně v Británii několik desítek tisíc liber ročně.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme