Klausův návrh vyvolal v Polsku čilou diskusi na internetu

Návrh prezidenta Václava Klause přejmenovat Evropskou unii vyvolal bouřlivou diskusi v nových členských zemích - výjimkou není ani Polsko. Zatímco oficiální místa považují nápad Václava Klause za řečnickou nadsázku a nezávazný žert, na internetových stránkách se okamžitě rozvinula čilá diskuse.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: Jan Rosenauer

Většina Poláků podle průzkumů vstup do Evropské unie hodnotí pozitivně: Poláci mohou legálně pracovat na Západě, Unie štědře dotuje polské zemědělce a buduje dálnice, kterých je v Polsku zoufalý nedostatek.

Agentury citují jak slova Václava Klause, tak bývalého komisaře Maria Montiho, který prohlásil, že bez Unie by v Čechách nebylo demokracie. Jeden z účastníků chatu bývalého eurokomisaře vyzval, aby upřesnil, jaký byl podíl EU na osvobození Československa a Polska od komunistických režimů.

Jiný účastník chatu nazval českého prezidenta směšným zakomplexovaným chlapíkem a dodal, že kdyby nebylo Unie, nevydělával by teď legálně v Británii několik desítek tisíc liber ročně.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme