Čína v dopise přislíbila pomoc KLDR. Ta trvá na tom, že nemá jediný případ nákazy koronavirem

Čína je v rámci svých možností připravena pomoci KLDR v boji s epidemií onemocnění covid-19. V dopise severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi to napsal čínský prezident Si Ťin-pching. Dokument podle agentury Reuters v sobotu citovala čínská státní televize. KLDR dosud neohlásila jediný potvrzený případ nákazy.

Peking / Pchjongjang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severokorejský diktátor Kim Čong-un (vlevo) a čínský prezident Si Ťin-pching (archivní snímek z června 2019) | Zdroj: KCNA/Reuters

Si uvedl, že měl ohledně situace v Severní Koreji a zdraví tamního lidu velké obavy. Doplnil, že ho těší pozitivní výsledek severokorejské snahy dostat šíření respiračního onemocnění pod kontrolu.

Severokorejská média v pátek informovala, že vůdce Kim zaslal zprávu čínskému prezidentovi, aby mu poblahopřál k úspěchu v boji s koronavirem.

KLDR zatím neohlásila jediný potvrzený případ nákazy. Severokorejský vůdce ale zmizel 11. dubna z veřejného života a objevil se až na konci minulého týdne.

Severokorejská státní média tehdy zveřejnila snímky, podle kterých se Kim zúčastnil slavnostního otevření továrny na hnojiva. V médiích se spekulovalo o tom, že se Kim stáhl kvůli koronavirové krizi nebo že zemřel.

V Číně se koronavirus potvrdil loni poprvé a země byla prvním ohniskem nákazy. V posledních dnech však místní úřady hlásí jen jednotky nových případů denně, v zasažených oblastech země se díky tomu znovu začíná rozbíhat ekonomický život.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme