Třináct minut na útěk do bezpečí. Na Havaji se opět rozezněly sirény z dob studené války

Američané poprvé od konce studené války mohou opět slyšet sirény varující před jaderným útokem. Kvůli severokorejské hrozbě se americký stát Havaj v Tichém oceánu vrací k jejich pravidelným zkouškám. Vyhlášení poplachu budou na Havaji testovat každý první pracovní den v měsíci, poprvé právě v pátek.

Havaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

KLDR by při napadení mohla použít i zakázané biologické zbraně (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Mladá generace tenhle zvuk nezná a i té starší, která varování před jaderným útokem čtvrt století neslyšela, ho na Havaji raději předem připomněli.

Správce řízení nouzových situací Vern Miyagi vysvětluje, že pokud lidé uslyší takovýto zvuk, mají okamžitě vyhledat vhodný úkryt, zůstat v něm a naladit si rádio. Na úprk před nebezpečím by prý Havajané měli asi třináct minut.

Severní Korea tento týden odpálila svou první raketu s možným doletem kamkoli na americkou pevninu. Prezident Donald Trump v poslední reakci pochybuje o tom, že následné jednání čínského vyslance v Pchjongjangu mělo jakýkoli efekt. Ministr zahraničí Tillerson snahu vyzvedl, ale zároveň Čínu vyzval, aby víc přiškrtila zásobování KLDR.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme