KLDR je před kolapsem, tvrdí nejstarší syn zesnulého Kim Čong-ila

Podle nejstaršího syna zesnulého Kim Čong-ila je Severní Korea před kolapsem. Kim Čong-nam to tvrdí v knize, která vyjde tento pátek. Publikace nazvaná ‚Můj otec Kim Čong-il a já‘ přináší otevřená svědectví a informace o nejuzavřenější zemi světa. Podle Kim Čong-nama také v KLDR příliš posílila armáda a v případě zhroucení režimu ho může Čína pomoci dosadit do čela Severní Koreje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muže i ženy v Severní Koreji smetla po smrti Kim Čong-ila vlna nekontrolovatelné hysterie | Foto: ČTK/AP

Je zřejmé, že bez reforem se ekonomika zhroutí, ale jejich přijetí povede ke kolapsu režimu, tvrdí Kim Čong-nam, podle kterého tak má vláda KLDR velké dilema. Vedení proto podle něho může převzít armáda.

Jak Kim Čong-nam říká, kdokoli normálně myslící bude těžko tolerovat tři generace dědičných vládců. Jeho nejmladší bratr, se kterým se prý dokonce nikdy v životě nesetkal, je nezkušený, a i proto je zřejmě jen pouhým symbolem využívaným vládnoucí elitou.

Kim Čong-nam žijící v dobrovolném exilu v Macau zároveň nevylučuje možnost, že by se v budoucnu nakonec sám dostal k moci, a to s pomocí Číny.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme