Kim Čong-un přiznal pochybení během pandemie. Z funkce odvolal několik stranických špiček

Kim Čong-un odvolal část stranických špiček kvůli pochybení při epidemii covidu-19. Vůdce odůvodnil odvolání členů tím, že se dopustili závažného pochybení během zavádění pandemických opatření. S odvoláním na úterní prohlášení severokorejskch státních médií o tom informovala agentura Reuters.

Pchjongjang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severní Korea zatím nepotvrdila na svém území žádný případ koronaviru | Foto: Reuters

Vůdce KLDR Kim Čong-un odvolal část stranických špiček kvůli pochybení při epidemii covidu-19. To mělo způsobit závažný incident, který ohrozil bezpečnost země, uvedl podle tamních médií Kim ve vystoupení před stranickým vedením. Severní Korea oficiálně nezaznamenala žádný případ koronaviru na svém území, země ale zavedla přísná pandemická opatření, informovala dnes agentura Reuters.

Připravte se na ekonomické problémy, vyzval občany Kim Čong-un. Krizi přirovnal k hladomoru z 90. let

Číst článek

Z funkce bylo odvoláno několik členů politbyra vládnoucí Korejské strany práce a další straničtí představitelé. Podle vůdce KLDR funkcionáři zanedbávali své povinnosti, a to také v oblasti zavádění pandemických opatření. To pak mělo vést k zmíněnému „závažnému incidentu“. Bližší informace o události ale severokorejská státní média nezveřejnila.

Severní Korea zatím nepotvrdila na svém území žádný případ koronaviru. Skutečná epidemická situace v zemi je tak předmětem dohadů. Země ale zavedla striktní opatření, takřka kompletně zavřela své hranice se sousedními zeměmi a omezila vnitrostátní cestování.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme