Severní Korea odpálila dvě střely, uvedli Jihokorejci. Obě dopadly do moře

Severní Korea v pondělí ze svého východního pobřeží odpálila dvě blíže neurčené střely. Obě dopadly do moře, uvedlo jihokorejské ministerstvo obrany. Odpal Severokorejci provedli z okolí přístavního města Wonsan. Rakety letěly podle agentury Reuters do vzdálenosti 240 kilometrů a dosáhly až do nadmořské výšky 35 kilometrů.

Pchjongjang/Soul (Aktualizováno: 7:08 2. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severní Korea odpálila další dvě střely, uvedli Jihokorejci | Zdroj: Reuters

K odpálení došlo dva dny poté, co místní média informovala o vojenském cvičení, na které osobně dohlížel i severokorejský vůdce Kim Čong-un, napsala agentura AP.

Severokorejský vůdce v závěru loňského roku prohlásil, že KLDR nemá důvod prodlužovat své moratorium na zkoušky jaderných zbraní a raket dlouhého doletu.

KLDR loni porušila sankce, vyvážela ropu a uhlí, tvrdí důvěrný dokument Rady bezpečnosti OSN

Číst článek

Postěžoval si na „gangsterské sankce a nátlak“ a varoval, že pokud USA nezmění nepřátelskou politiku vůči Pchjongjangu, KLDR bude pokračovat ve vývoji moderních zbraňových systémů. Přislíbil také, že brzy předvede „novou strategickou zbraň“.

Spojené státy žádají, aby se Pchjongjang vzdal vývoje jaderných zbraní, a teprve potom chtějí odvolat sankce uvalené na KLDR za její jaderné a raketové zbrojní testy. Pchjongjang požaduje postupné rušení hospodářských sankcí výměnou za dílčí kroky v odzbrojovacím procesu.

Jednání o denuklearizaci KLDR se ocitla na mrtvém bodě od neúspěšného summitu amerického prezidenta Donalda Trumpa s Kim Čong-unem loni v únoru v Hanoji.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme