KLDR kritizuje jihokorejské manévry, odvetou už ale nehrozí

Jihokorejská armáda zahájila mohutné cvičení s ostrými střelbami u hranice s KLDR. Účastní se ho pozemní i letecké jednotky, od středy navíc u východního pobřeží probíhají manévry jihokorejského námořnictva. Režim Kim Čong-ila poslední demonstraci síly svého jižního souseda kritizuje, odvetou už ale nehrozí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jižní Korea uskutečnila odkládané dělostřelecké cvičení | Zdroj: ČTK

Jihokorejská armáda do největší manévrů co se palebné síly týče nasadila celkem 800 vojáků a 105 druhů zbraní včetně raket, protitankových střel, útočných vrtulníků i stíhaček.

Poslední v řadě cvičení, která se konají v reakci na březnové potopení korvety Čchonan a listopadový útok komunistických jednotek na ostrov Jonpchjong, je podle Soulu varováním Severní Koreji, aby v budoucnu upustila od dalších podobných akcí.

Jižní Korea na druhé straně snížila pohotovost na ostrovech ležících v blízkosti sporné námořní hranice, kde v pondělí uskutečnila ostré střelby. Pchjongjang vše označuje za provokaci, na kterou prý ale nebude reagovat.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme