KLDR před klíčovým sjezdem ohlásila změny ve vládě

Severní Korea provedla změny ve vedení země krátce před zahájením klíčového sjezdu. Post vicepremiéra tak získal hlavní architekt nukleárního programu KLDR, povýšil i jaderný vyjednavač režimu Kim Čong-ila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taneční slavnosti na Kim Ir-senově náměstí, Pchjongjang | Foto: Velvyslanectví ČR v Pchjongjangu

Konference vládnoucích komunistů začíná 28.září a předpokládá se, že bude rozhodovat o nástupnictví současného diktátora, kterým se má stát jeho nejmladší syn:

Významný post vicepremiéra získal Kang Sok-ču, který je blízkým spolupracovníkem nejvyššího vůdce. Na místo 1.náměstka ministra zahraničí pak míří Kim Ke-hwan, který se za Severní Koreu účastní jednání o jejím jaderném programu.

Změny, které potvrdila i vládní agentura KCNA, mají podle analytiků pomoci Kim Čong-.ilovi zajistit maximální podporu pro předání moci jeho nejmladšímu synovi.

68tiletý diktátor totiž před dvěma lety utrpěl mrtvici a jeho zdravotní stav vyvolává pochybnosti o tom, jak dlouho ještě bude schopen zemi vést.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme