KLDR před klíčovým sjezdem ohlásila změny ve vládě

Severní Korea provedla změny ve vedení země krátce před zahájením klíčového sjezdu. Post vicepremiéra tak získal hlavní architekt nukleárního programu KLDR, povýšil i jaderný vyjednavač režimu Kim Čong-ila.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taneční slavnosti na Kim Ir-senově náměstí, Pchjongjang

Taneční slavnosti na Kim Ir-senově náměstí, Pchjongjang | Foto: Velvyslanectví ČR v Pchjongjangu

Konference vládnoucích komunistů začíná 28.září a předpokládá se, že bude rozhodovat o nástupnictví současného diktátora, kterým se má stát jeho nejmladší syn:

Významný post vicepremiéra získal Kang Sok-ču, který je blízkým spolupracovníkem nejvyššího vůdce. Na místo 1.náměstka ministra zahraničí pak míří Kim Ke-hwan, který se za Severní Koreu účastní jednání o jejím jaderném programu.

Změny, které potvrdila i vládní agentura KCNA, mají podle analytiků pomoci Kim Čong-.ilovi zajistit maximální podporu pro předání moci jeho nejmladšímu synovi.

68tiletý diktátor totiž před dvěma lety utrpěl mrtvici a jeho zdravotní stav vyvolává pochybnosti o tom, jak dlouho ještě bude schopen zemi vést.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme