Soul upozornil, že KLDR na východním pobřeží znovu testovala své řízené střely

Severní Korea ve středu pravděpodobně ze svého východního pobřeží zkušebně odpálila další řízené střely. Podle agentury Reuters o tom informovala jihokorejská média. Jihokorejská agentura Jonhap uvedla, že se mohlo jednat o strategické řízené střely dlouhého doletu.

Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raketový test KLDR

Jihokorejská agentura Jonhap uvedla, že se mohlo jednat o strategické řízené střely dlouhého doletu. (ilustrační foto) | Foto: KCNA | Zdroj: Reuters

Rada bezpečnosti OSN zkoušky řízených střel Severní Koreji nezakazuje, na rozdíl od balistických raket.

Minulý týden Severní Korea otestovala mezikontinentální balistickou raketu, přičemž uvedla, že odpalování raket je „reakcí na ohrožení severokorejské bezpečnosti“. Za to země považuje společné americko-jihokorejské cvičení, které podle ní může situaci vyhrotit až do „nepředvídatelné krize“.

Rozsáhlé vojenské cvičení Spojených států a Jižní Koreje, které oba spojenecké státy zdůvodňují nutností reagovat na nebezpečí ze strany KLDR, potrvá do 23. března.

Loni Severní Korea odpálila rekordní počet více než 70 střel, včetně mezikontinentálních balistických raket schopných dosáhnout americké pevniny. Američtí a jihokorejští představitelé i proto varovali, že se komunistická země může připravovat na první jaderný test od roku 2017.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme